Rádi bychom Vás informovali, že nově můžete podpořit program Péče o přeživší holocaust také prostřednictvím dárcovských SMS zpráv!

Muzeum Kroměřížska Vás srdečně zve na již 26. ročník konference Židé a Morava, která se bude konat 13. listopadu 2019. Více informací najdete v příloze a pozvánce.

Památník šoa Bubny Vás zve 16. 10. 2019 v 17 hodin na již páté Bubnování pro Bubny, které připomíná první transport pražských židovských občanů do ghetta v Lodži a zároveň vyzývá k tomu nebýt lhostejný. Více informací najdete na www.bubny.org.

Ať se naše dobré skutky rozmnoží jako zrnka granátového jablka. Šana tova u-metuka! Přejeme Vám dobrý a sladký nový rok 5780! Autorkou obrazu Čtyři plody je paní Eva Kosáková.

Srdečně zveme na další kavárnu Žid a zdráv, která tentokrát proběhne v rámci Judafestu 22. 9. od 17h. Hosty budou historikové Kateřina Králová a Michal Frankl.

Post Bellum vás srdečně zve na nový dokument "Gesta odporu", který přináší svědectví lidí, kteří přežili holocaust a postavili se zlu.

Rádi bychom Vás pozvali na křest CD "Erich Adler" spojený s koncertem. Křest se bude konat 7. října v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě.
Více najdete v pozvánce.

Visegrad Music Forum Vás zve na akce v rámci projeku Gido se vrací domů www.gidofest.com konané při příležitosti 100. výročí narození hudebního skladatele, klavíristy a kulturního propagátora Gideona Kleina.

Zveme především méně zkušené žadatele na seminář. Dozvíte se podrobnosti z grantových pravidel a společně projdeme vyplnění žádosti a rozpočtu v Grantysu. Seminář se bude konat v úterý 3. září 2019 od 10 do 12 hodin v Nadačním fondu obětem holocaustu, Legerova 22, Praha 2, 4. patro. Hlásit se můžete emailem koordinátorce Andree Fictumové (fictumova(at)fondholocaust.cz), nejpozději do 27. srpna 2019.

Představujeme Vám Výroční zprávu za rok 2018. Zprávu doplňují portréty přeživších holocaust, které zvěčnil fotograf Jindřich Buxbaum během vzpomínkového setkání u příležitosti Dne památky obětem holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti v Senátu PČR. Fotografie doplňují poselství pamětníků.

Stránky

Přihlásit se k odběru Zdroj pro titulní stránku