Jak pomoci

Veřejná sbírka je nyní otevřena pouze pro podporu projektů v programu Péče. Ostatní programy jsou dočasně zcela hrazeny z dotace Ministerstva kultury ČR.

Pomozte nám pomáhat. I malý dar se může proměnit v konkrétní pomoc.
Číslo účtu veřejné sbírky je: 2113642498/2700
Děkujeme všem, kteří jste se rozhodli pomoci.

Každým nákupem na internetu nám teď můžete pomoci.
Nakupujete na internetu? Zapojili jsme se do projektu GIVT, který spolupracuje s více než 800 e-shopy jako je například ZOOT, Tchibo, Mall, Notino či Booking. Nákupem přes www.givt.cz přispějete část peněz z Vašeho nákupu přímo na naší organizaci a Vy nezaplatíte nic navíc! Děkujeme za Vaši podporu!

Program PÉČE

Pomáháme seniorům, kteří přežili hrůzy války a koncentračních táborů prožít důstojné stáří. Financujeme poskytování domácí péče, terénních sociálních služeb, psychosociálních služeb i společenská centra, kde se senioři scházejí.
Chcete-li pomoci umožnit těmto lidem klidný a barevný podzim života, přispějte do tohoto programu.

Příklady podpořených projektů

Program PŘIPOMÍNKA

Podporujeme výukové programy o holocaustu pro děti, učitele i veřejnost. Dále financujeme publikační činnost, výzkum, výstavy, památníky a kulturní akce, které připomínají židovské i romské oběti holocaustu.
Myslíte si, že tato minulost nesmí být zapomenuta? Přispěním do tohoto programu pomůžete nezapomenout a přispět k tomu, aby se tato minulost již nikdy neopakovala.

Příklady podpořených projektů

Program BUDOUCNOST

Zaměřujeme se na podporu vzdělávání v oblasti judaismu, na projekty spjaté s výukou historie, tradiční kultury a tradic Židů a jejich náboženstvím. Podporujeme rozvoj židovských obcí v oblasti managementu, projektového řízení, propagace i fundraisingu. Pokud chcete přispět k rozvoji židovských komunit, rozvoji, který byl násilně přerušen válkou a následně dobou komunistického režimu, přispějte do tohoto programu.

Příklady podpořených projektů

Program OBNOVA

Dlouhodobě podporujeme rekonstrukce a opravy synagog, historicky cenných budov a hřbitovů, které byly zdevastovány nacistickou i komunistické totalitou. Záleží-li Vám na zachování kulturního dědictví pro další generace, přispějte do tohoto programu.

Příklady podpořených projektů

Pokud jste firemní dárce, nebo vás zajímají daňové aspekty dárcovství, prosím kontaktujte nás.